گزارش ها

جلسه‌ی کمیسیون رسیدگی به شکایات و تخطی‌های رسانه‌یی دایر گردی

امروز دو شنبه (۴ میزان ۱۴۰۱) جلسه‌ی کمیسیون رسیدگی به شکایات و تخطی‌های رسانه‌یی در وزارت اطلاعات فرهنگ به رهبری وزیر محترم اطلاعات و فرهنگ و حضور تمامی اعضای این کمیسیون از جمله رئیس نهاد رسانه‌یی افغانستان دایر گردید.

در این جلسه‌ به موضوعات مختلف از جمله نشرات رسانه‌های کشور، بحث معافیت رسانه‌های از مالیات‌ها و جریمه‌های گذشته، ارتباط و هماهنگی بیشتر میان دولت و رسانه‌های کشور بحث و تبادل نظر صورت گرفت.
در این جلسه وزیر محترم اطلاعات‌و‌فرهنگ در رابطه با تلاش‌های این وزارت برای معافیت و به تعلیق انداختن جریمه‌های رسانه‌ها صحبت کرده و بیان داشتند، که این وزارت با وزارت‌های مالیه و آب‌وبرق به توافق رسیده‌اند، که جریمه‌های رسانه‌ها تا حد زیادی معاف شوند و آن عده جریمه‌ها که قابلیت معافیت را ندارند، باید برای رسانه‌های کشور زمان بیشتری برای پرداخت آن داده شود، ایشان همچنان اظافه نمودند، که همه وضعیت نابسمان اقتصادی کشور را درک می‌کنیم و در تلاش هستیم تا این وضعیت بهبود یابد.

در ادامه‌ی جلسه‌ی مذکور الحاج ابوذر صارم سرپلی؛ رئیس نهاد رسانه‌یی افغانستان پیشنهاد کردند، تا ارتباط میان دولت و رسانه‌های کشور باید بیشتر گردیده تا زمینه‌ی پخش و نشر حقایق به صورت فعال افزایش یابد، و تلاش صورت گیرد، تا از مداخله‌ی رسانه‌های بیرونی جلوگیری صورت گیرد.
همچنان در بخشی از جلسه‌ی مذکور در رابطه با نشرات رسانه‌ها و ایجاد زمینه‌ها برای فعالیت‌های اقتصادی کشور بحث و تبادل نظر صورت گرفت، و وزیر محترم اطلاعات و فرهنگ وعده دادند تا تمام کارهای لازم در این رابطه انجام داده‌ خواهد شد.

Back to top button