گزارش ها

فراغت ه‍ژده کارآموز از نهاد رسانه‌یی افغانستان

نهاد رسانه‌یی افغانستان امروز ۲۶ ثور سال جاری، به تعداد هژده کارآموز خبرنگاری را بعد از سپری کردن یک دوره‌ی سه‌ماهه‌ی آموزش اصول خبرنگاری و مقدمات رسانه‌گری سند فراغت داد.
نهاد رسانه‌یی افغانستان در این دور سه‌ماهه‌ی آموزش کارآموزی کارآموزان را با اصول عکاسی ، فیلم‌برداری آشنا و شگردهای خبرنویسی مدرنرا به کارآموزان آموزش داده است.
سید دل آقا قاسمی رییس اجرایی نهاد رسانه‌یی افغانستان ضمن سخنانی در محفل فراغت کارآموزان که از سوی این نهاد تدویر گردیده بود گفت که نهاد رسانه‌یی افغانستان یگانه نهاد حامی خبرنگاران و اهل رسانه پس از تحولات جدید در کشور بوده و در شرایطی فعالیت هایش را مضاعف ساخت که سایر نهادهای حامی رسانه‌ها در کشور به حالت تعلیق و رکود در آمده بودند و در حوزه‌ی حمایت از خبرنگاران و رسانه‌ها دست آوردهای چشم‌گیری را در کارنامه‌ی خویش دارد.
قابل یادآوری است که نهاد رسانه‌یی افغانستان برای دومین بار است که ده‌ها کارآموز دختر و‌ پسر را از ورکشاپ‌های آموزش کوتاه مدت اصول خبرنگاری و فنون عکاسی و فیلم برداری خویش سند فراغت می‌دهد.
در پایان باید اضافه کرد که نهاد رسانه‌یی افغانستان پس از تحولات اخیر در کشور فعالیتش را در راستای حمایت از خبرنگاران و رسانه‌ها آغاز کرده است و در این مدت کم توانسته است مسئولیت خویش را در قبال حمایت از خبرنگاران و رسانه‌ها به‌نحو احسن انجام دهد.

جواب دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Back to top button