بیانیه ها

اعلامیه نهاد رسانه ای افغانستان مبنی برگزارشات نادرست گزارشگران بدون مرز

بسم الله الرحمن الرحیم
با تاسف گزارشی را از گزارشگران بدون مرز که دقیقا از واقعیت بدوراست مطالعه نمودیم که اینگونه نوشته بودند.
گزارشگران بدون مرز: برای محافظت از خبرنگاران افغان اقدام فوری کنید
سازمان گزارشگران بدون مرز در نامه‌ای به ریچارد بنت، گزارشگر ویژه حقوق بشر سازمان ملل متحد برای افغانستان، خواستار اقدام فوری برای دفاع از روزنامه‌نگاران و آزادی رسانه‌ها در این کشور شد.
این سازمان می‌گوید که وضعیت آزادی رسانه‌ها در افغانستان به طور چشمگیری بدتر شده است.
باید اذعان بداریم که این گزارش کاملا غلط و از ناحیه کسانی است که سالها از نام خبرنگار و رسانه سوء استفاده نموده و امروز که راههای سوء استفاده شان بسته گردیده و از جانبی هم بیست سال خیانت و اتلاف حق جمعی که عاشقانه در خدمت وطن و مردم بودند، به ایشان کابوس وحشتناک گردیده و هرازگاهی صدابلندمی کنند که گویا خبر نگاران در افغانستان امنیت نداشته و جان شان درخطراست.
نهاد رسانه ای افغانستان بصورت کاملا مستقل در راستای حفظ و حمایت حقوق خبر نگاران فعال بوده و این ادعا را که صرف جنبه پروژه سازی و باز کردن راههای سوء استفاده تحت عنوان خبرنگار و رسانه دارد تردید می نماید. ما به عنوان یک نهاد مستقل حامی خبرنگاران تایید می نماییم که مشکل اقتصادی نه تنها خبرنگاران و رسانه ها بلکه همه بخش ها را درافغانستان تهدید مینماید و آنهم بدلیل مشکلات سیاسی و تجارت و سرمایه گزاری میباشد، اما مشکل امنیتی را مردود شمرده و از سازمان ملل متحد تقاضا می نماییم که در این امر، خود به بررسی و تحقیق ودر جهت ارتقای ظرفیت های خود و ازطریق معقول آن اقدام فرموده به سخنان افرادی که در پی پروژه سازی و سوء استفاده هستند وقعی نگذارند.
والسلام

نهاد رسانه ای افغانستان

جواب دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Back to top button