گزارش ها

بیست بانو و هشت مرد از دوره آموزشی اساسات خبرنگاری فارغ شدند

نهاد رسانه‌یی افغانستان، همواره در راستای تحول دانش خبرنگاری و بلند بردن ظرفیت خبرنگاران درافغانستان متعهد بوده و خود را مسؤول می پندارد. این نهاد در مدت زمان اندکی که تأسیس گردیده است، در کنار برنامه¬های دادخواهی، حفاظت از آزادی بیان و مبارزه با خشونت علیه خبرنگاران؛ زمینه های آموزش اساسات خبرنگاری را برای بانوان و آقایان علاقمند به خبرنگاری فراهم نموده است.

نهاد رسانه‌یی افغانستان در ادامه فعالیت‌های آموزشی به تاریخ 26 حوت 1400 نخستین جشن فراغت بیست بانو و هشت مرد را تجلیل نمود. در این دوره آموزشی که برای مدت سه ماه برگزار شده بود، اشتراک کنندگان با اساسات فعالیت های خبری و خبرنگاری آشنایی حاصل نموده و آماده فعالیت در نهاد های مختلف خبر رسانی گردیدند.

مرتضی حسنی «مسئول کمیته آموزش و ظرفیت سازی» در کنار یاد آوری از کاستی های موجود، شرایط حساس کنونی را مورد ارزیابی قرار داده بر حیاتی بودن فعالیت‌های خبررسانی در افغانستان تأکید نمود. آقای حسنی گفت: «ما در مقطع حساس از تاریخ قرار دارم، امروز است که مبارزه می‌طلبد تا بتوانیم صدای خود را به گوش جهانیان برسانیم. درست است که نهاد در عرصه برگزاری برنامه های آموزشی با کاستی هایی مواجه است، اما وعده ما به جوانان علاقمند به خبرنگاری این است که تا به مرور زمان کیفیت و امکانات برنامه های آموزشی را افزایش داده و در آینده ای نه چندان دور انتستیوت خبرنگاری افغانستان را ایجاد نماییم.»

وی افزود، امروزه رسانه، خبرنگار و فعالیت های رسانه ای در همه دنیا از اهمیت فوق العاده برخوردار است. نهاد رسانه‌یی افغانستان متعهد است تا در راستای آموزش و ظرفیت پروری خبرنگاران فعال در کشور تلاش کند.

در ادامه برنامه صمیم فروغ فیضی، سخنگوی نهاد رسانه یی افغانستان از تلاش های بخش آموزش نهاد سپاسگذاری نموده، فراغت خبرنگاران جوان این دوره آموزشی را یک موفقیت بزرگ برای نهاد و جوانان فارغ از این دوره عنوان نمود. او افزود؛ ما تلاش خواهیم نمود تا چرخه خبررسانی و فعالیت های رسانه یی در کشور با توجه به ارزشهای موجود در جامعه ما همچنان ادامه یافته و کیفیت فعالیت های خبررسانی روز به روز افزایش یابد.

در اخیر برای تمامی فارغان این دوره آموزشی تقدیر نامه و فراغت نامه اعطا گردید.

دوره های آموزش اساسات خبرنگاری نهاد رسانه‌یی افغانستان در حالی برگزار می گردد که تغییر رژیم تقریبن وضعیت اطلاع در کشور تغییر کرده است و روی این ملحوظ نهاد رسانه‌‎یی افغانستان فعالیت های خویش را گسترده ساخته و خود را در راستای توسعه آزادی بیان در کشور متعهد می‌داند.

جواب دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Back to top button