گزارش ها

نخستین نشست مشترک فدراسیون خبرنگاران و مسوولان رسانه های کابل، برگزار شد

کابل – ۲۸ جدی ۱۴۰۰
این نشست با حضور مسوولان نهاد های عضو فدراسیون خبرنگاران افغانستان و مسوولان نزدیک به ۳۰ رسانه فعال در کابل، در دفتر این فدراسیون برگزار شد.
در این نشست حجت‌الله مجددی عضو رهبری فدراسیون هدف از برگزاری این نشست را هماهنگی فدراسیون خبرنگاران با جامعه رسانه‌یی کشور بیان نموده تاکید نمود که برای ایجاد شفافیت و پاسخگویی برای خبرنگاران و رسانه ها نیاز است تا اساس نامه این فدراسیون تعدیل گردیده و مجمع عمومی فدراسیون که باید متشکل از مدیران رسانه های کابل و نمایندگان رسانه های ولایات باشد، درج گردد.
آقای مجددی تاکید نمود که نشست های مجمع عمومی هر ماه یک بار برگزار و پس از راه اندازی انتخابات میان مسوولانِ رسانه‌ها در ولایت ها یک نماینده انتخابی از هر ولایت عضو فدراسیون خواهد شد و در نشست های ماهانه به گونه آنلاین اشتراک خواهند داشت تا به این ترتیب زمینه حضور مدیران رسانه‌ها در فدراسیون و فعالیت های آن دخیل ساخته شود.
در این نشست حفیظ‌ الله بارکزی عضو رهبری فدراسیون عامل حیف میل حقوق خبرنگاران را نبود شفافیت در فعالیت های گذشته فدراسیون عنوان نموده بر منبع واحد مالی نهاد های خبرنگاران و جلوگیری از چند دستگی میان نهاد ها تاکید نمود.
متعاقبا مسوولین رسانه ها، هر کدام در پیوند به فعالیت های گذشته نهاد ها انتقاداتی داشتند و دیدگاه های مثبت خویش را مطرح نموده ضمن اعلام همبستگی، ابراز امید واری کردند که تغییرات و اصلاحات به میان آمده بتواند راه گشای مشکلات جامعه رسانه‌یی کشور شود.
در این نشست فیصله بر آن شد که برای تسریع روند بازنگری اساسنامه و کارشیوه کمیته های فدراسیون این نشست ها به گونه هفته‌وار راه اندازی شود تا زمینه حضور همه مدیران رسانه های مرکز و ولایات در فدراسیون فراهم گردد.
در پایان این نشست کمیته ۴ نفری از مسوولان رسانه ها و فدراسیون تشکیل شد تا تصمیم های اتخاذ شده در نخستین نشست مشترک فدراسیون مسوولان رسانه ها را پی گیری نموده و نتیجه آنرا در جلسه هفته بعدی ارایه نمایند.

جواب دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Back to top button