گزارش ها

شش جدی 1358 صفحه سیاهی در تاریخ افغانستان…!

[siteorigin_widget class=”SiteOrigin_Widget_Image_Widget”][/siteorigin_widget]

ششم جدی 1358 روز سیاه و ننگینی است در تاریخ کشور عزیز ما افغانستان .

معاهده ننگین پنج دسمبر که توسط تره­ کی و حفیظ الله امین به امضا رسیده، و در آن به زعم خودشان پیاده شدن عساکر روس را در افغانستان مشروعیت داده بودند، در این روز بوسیله ببرک کارمل شاه­ شجاع ثانی و هم دستان خائنش به اجرا گذاشته شد.

ششم جدی یادآور خاطره­ های تلخی است، خاطره ­هایی که حکایت از کشته شدن­ های دسته جمعی دارد، بمباران­ های وحشیانه، به توپ بستن منازل مسکونی و هزاران جنایت ضد بشری دیگر.  ششم جدی روزیست که قوای یک صد ­و ­بیست­ هزار نفری روس ­ها تجاوز نظامی خود را به افغانستان آغاز نمودند، و پیشاپیش لشکر­شان “ببرک کارمل”، خائنی که از سال­ ها به این­ طرف از جانب خود روس­ ها تربیه شده بود، و جمعی دیگر از کمونیست­ های بی­ وطن حرکت می­ کردند.

پیامدهای این تجاوز ننگین به افغانستان و مردم مظلومش نهایت سنگین بود،  افغانستان به تل­ خاکی تبدیل شد، حدود دو میلیون انسان به شهادت رسید، پنج میلیون انسان مهاجر و آواره شدند، و صدها هزار انسان دیگر معلول و معیوب گردیدند. یک ­طرف قوای به اصطلاح تا به دندان مسلح و طرفی دیگر لشکری با دستان خالی، با سلاح ­های کهنه و زنگ زده اما با دل­ های سرشار از ایمان و عشق به­ وطن رودرو قرار گرفته بودند.

چهارده سال تمام این زد و خورد ادامه پیدا کرد، تا این که مردان؛ با ایمان این وطن پیروزی خون بر شمشیر را عملا به اثبات رسانیدند.

نهاد رسانه یی افغانستان این تجاوز ننگین روس­ ها و خائین­ حلقه به گوش­ شان را در این روز کماکان محکوم نموده و به آنهایی­ که در پی این تجاوز ننگین جان­ های شیرین شان را از دست داده ­اند، درود می فرستیم.

جواب دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Back to top button